🛂 Maia Sandu despre cozile de la granița cu România: Nu avem cum noi să rezolvăm problema pe partea României. Am făcut tot ce a ținut de noi.
(...) Nu înțelegem unde sunt obstacolele acolo, pentru că de fiecare dată primim asigurări și am toată certitudinea că, la nivel înalt, chiar se dorește ca problema să fie rezolvată