(...) Chironda: Îl cunosc pe Alexandru încă din perioada activității mele în funcția de Viceprimar al municipiului și consider că este un primar eficient, un administrator competent și om dedicat comunității pe care o conduce. Împreună cu echipa mea suntem în discuții cu Alexandru și echipa sa și lucrăm la un plan comun de a readuce orașul pe calea dezvoltării europene.