(...) După scandalul iscat în jurul desemnării lui Veștea drept premier peste capul lui Bolojan, ședința Parlamentului a fost convocată azi noaptea (noaptea, ca hoții de pe vremea lui Plahotniuc:), după ora 21.30.

(...) PNL a anunțat că nu votează candidatura, astfel că unica soluție ar fi un vot PSD și extremiștii de la AUR. Ultimii au spus că nu votează Guvernul, dar au lăsat o portiță deschisă spunând că își doresc ca premierul desemnat să vină și la ei pentru a cere voturi, ceea ce Veștea... a și făcut.

(...) Acum George Simion vrea și umilirea președintelui Nicușor Dan, și îi cere public ~~să recunoască că nu e extremist~~ să revină asupra declarațiilor că nu este de acord cu un guvern votat de AUR sau din care să facă parte.

Toți sunt în așteptare.