(...) Usatîi: Deci, proiectul va intra în vigoare peste 12 luni, după ce va fi publicat în Monitorul Oficial. Și a doua invenție, și mai interesantă – noile prevederi se vor aplica doar numerele lor active după intrarea în vigoare a modificărilor în legea comunicațiilor electronice. Utilizatorii care au deja cartele preplătite active, nu vor fi obligați să le reînregistreze. Acum un Șor s-a dus și a cumpărat 100 de mii de cartele și gata!