♂️ Trei polițiști de la IP Botanica, reținuți anterior într-un dosar de corupție, au fost reținuți din nou într-o cauză de abuz de serviciu. Aflați deja în arest la domiciliu într-un dosar de corupție, aceștia au fost reținuți din nou de Centrul Național Anticorupție pentru abuz de serviciu în circumstanțe agravante. Aceștia sunt suspectați că au sustras o parte din banii ridicați de la o persoană aflată în custodia lor, profitând de starea sa de vulnerabilitate