(...) Anunțul a fost făcut de președintele Comisiei economie, buget și finanțe din Parlament, Radu Marian. Pentru a compensa această creștere, Guvernul pregătește un stimulent de muncă de aproximativ 500 de lei pe lună pentru toți cetățenii, plus un beneficiu lunar pentru fiecare copil.