Ministrul Sănătății, despre militarul împușcat accidental ieri la un exercițiu. „Se află în stare grav-stabilă. Glontele i-a străpuns mai multe organe și i-a zdrobit o coastă"
(...) Anatolie Nosatîi, despre cazul militarului rănit la Bălți: A fost o imprundență, iar toate persoanele vinovate vor fi trase la răspundere