Reacția lui Ceban la cuvintele lui Oboroc despre el: "Asta, de fapt, fac cei de la guvernare și își aplaudă prostia într-o țară democratică și candidată la Uniunea Europeană. Partenerii internaționali trebuie să se sesizeze. Rușine pentru cei care conduc, care acceptă, susțin și aplaudă astfel de acțiuni agresive"