Nemulțumiri după prima zi a festivalului Născut în Moldova, desfășurat în centrul Capitalei pe stadionul Dinamo: Locuitorii din zonă se plâng că, concertul a durat aseară până la miezul nopții, iar azi la 9 muzica a început să răsune dis-de-dimineață
(...) Nemulțumiri au apărut și în contextul zgomotului produs în spitalul Clinic Municipal de Copii nr. 1, aflat chiar vizavi.