(...) În replică, dictatorul rus i-a spus că nu vrea să comenteze chestiunile interne ale României, după ce a râs la auzul afirmației că ”România nu are președinte”, și a transmis ”salutări călduroase ortodocșilor din România”, pentru că ”România e o țară ortodoxă”.