(...) Aga: De când și-a dat demisia Cociu v-am propus o abordare comuna și singura voastră intrebare pentru mine a fost dacă vreau să fiu candidatul PAS (evident - nu). 2. Am așteptat 3 luni soluții de la voi - nimic. V-am anunțat in consecință ca vom avea candidatul nostru. Ramiz și-a facut de cap cum a vrut in campania aceasta. Structurile spuneau că va fi scos din turul I. Era mai grav decât Perțu la toate capitolele. Acum, evident: "după noi și potopul". Eu rămân aici.