🏥 Andrei Uncuța, directorul Spitalului Republican, a fost numit secretar de stat la Ministerul Sănătății. Va coordona asistența medicală și construcția spitalelor din Bălți și Cahul. Începe din 8 iunie 2026 3 iunie 2026, 10:31 · sursa: tv8.md ↗ Sursă originală