Declarație surprinzătoare a prim-ministrul Danemarcei, Mette Frederiksen: A spus că, dacă ar avea copii mici astazi, ar prefera ca aceștia să fumeze mai degrabă decât să fie lăsați singuri pe rețelele de socializare. Frederiksen a adăugat însă că, fiind prim-ministru, nu va face o asemenea declarație în public.