🇷🇴 Premierul interimar al României, Ilie Bolojan, a venit azi dimineață la Chișinău. Acesta a participat , alături de premierul Munteanu și președinta Sandu la evenimentul național „Primării puternice, localități dezvoltate”
Bolojan: „Sunt onorat să fiu astăzi la Chișinău, chiar dacă într-o zi în care azi noapte n-am primit vești bune. (…) Ceea ce trebuie să facem în această perioadă dificilă este să creăm condiții pentru siguranța cetățenilor noștri”, a declarat Ilie Bolojan. Potrivit oficialului român, „chiar în aceste zile, România își semnează toate contractele pentru dotările armatei cu tehnologie nouă”.