Nu este nevoie de niciun referendum pentru a afla ce cred părinții și profesorii din Chișinău despre cei 6 ani de administrare a școlilor din municipiu. Este suficientă o vizită în instituțiile din oraș. Clase arhipline. Lipsă de viziune. Niciun plan clar din partea Primăriei pentru rezolvarea problemei.