Cifrele ajung și la zombații din Duma rusă. Deputații ruși au conștientizat că sunt martorii celui mai mare deficit bugetar din anii 1990, după ce Putin a început războiul din Ucraina. Unul dintre șefii de comisie pe aspecte de concurență și economie, Valery Gartung, avertizează alți membri ai parlamentului că hiperinflația ar putea fi singura soluție, similar cu ceea ce s-a întâmplat în 1992
Ce facem, ne apucăm de tipărit bani? Ca în 92 când prețurile creșteau cu 30% în fiecare săptămână? Asta nu e soluție. Trebuie de găsit bani. Trebuie să câștigăm războiul. Trebuie să adunăm banii de acolo unde sunt - monopolul, în sectorul financiar, etc.