Usatîi: Eu înțeleg ca trebuie să avem un comportament corect, dar să mai micșorăm și cenzura.
Săptămâna trecută am depus lista de artiști pentru hramul la Fălești ca să intre în țară, Ministerul Culturii i-a refuzat pe toți.
În Parlament avem un singur artist (arată la Costiuc) - și lu' aista îi închideți microfonul. Și așa ne străduim să vă deranjâm cât mai puțin.
Eu mă străduiesc să muncesc cu grupurile de prietenie, ca să aveți cât mai puține scandaluri. Dl Dodon ajută și el cu ce poate - se mai duce și pe la Moscova mai mult. Haideți cumva să fie azi ultimul incident.