„Nu vreau să învinuiesc astăzi pe nimeni. Eu o să menționez doar un singur canal de Telegram, Casa de Nebuni, care este finanțat de către Ion Ceban și echipa lui și lucrează sută la sută în slujba lui pentru denigrarea presei, guvernării, denigrarea mea”, a dat drept exemplu Irina Gutnic.

Administratorii canalului contrazic însă acuzația.

Întrebată cum sunt plătite aceste canale de Telegram, Gutnic a răspuns: "Haideți să vedem contractele din cadrul Autosalubritate în raport cu media și aceste canale Telegram și o să dăm răspuns din ce bani sunt plătiți

Toate detaliile le voi oferi ulterior, iar organele competente vor putea merge să verifice. Dl Oțel spre exemplu nu era angajat , dar era contractat în cadrul unui contract de prestări servicii - era în Consiliul de Administrare la Autosalubritate".

Gutnic: "Ion Bulgac spre exemplu promovează imaginea electorală a lui Ion Ceban. Nu are fișă de post, la fel e angajat pe contract servicii. Folosește platforma Primăriei pentru a promova imaginea lui Ion Ceban".