Vreau să-ți reamintesc ce spunea Nigel Farage despre Brexit.

A spus că ne va face mai bogați. Fals. Ne-a făcut mai săraci.

A spus că va reduce migrația. Fals. Migrația a explodat.

A spus că ne va face mai siguri. Din nou fals. Ne-a făcut mai slabi.

A păcălit Marea Britanie și - spre deosebire de conservatori, care măcar au fost nevoiți să înfrunte consecințele - el pur și simplu a fugit de la locul faptei.

Iar acum va vorbi despre aproape orice, mai puțin despre consecințele singurei politici pe care a reușit cu adevărat să o ducă la capăt. Pentru că nu este doar un impostor, este și un oportunist.