Propaganda de decenii le-a întunecat atât de tare mințile rușilor, încât numesc sărbătoare faptul că au pierdut oameni în război - fie că e vorba de Al Doilea Război Mondial, fie că e vorba de cel din Ucraina - "felicitări cu sărbătoarea dublă"
Și în Chișinău ieri, câteva mii de oameni, au făcut din asta o sărbătoare.