Ministrul Mediului, chemat la frigărui de MAN lângă groapa de gunoi de la Băcioi. Deputata Olga Ursu l-a invitat pe ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, să facă frigărui lângă groapa de gunoi de la Băcioi. Apelul a venit în cadrul unui flashmob organizat de Mișcarea Alternativa Națională (MAN), ale cărei reprezentanți au acuzat autoritățile că ar fi permis depozitarea ilegală a deșeurilor transportate de la stația de sortare din Sângera la groapa de gunoi din Băcioi
Hajder: „Nu m-ați uimit”.