Primăvara care dogorește din plin a fost încă un motiv pentru ca să merg și să testez noul local, dar mai ales pentru a savura o bere proaspătă. Adevărul e că "motive" - pot fi mai multe - cheeseburgerul e printre cele mai bune pe care le-am încercat în Chișinău, iar meniul oferă și alte oportunități de experimentat.
🍖 Următoarele în wishlistul meu: Brischet, costițe afumate și cârnăciorii
🥩 Vrei să savurezi o bere și cârnăciori gata pregătiți acasă? Nicio problemă: O chestie curioasă despre conceptul localului, pe care ca nu prea am întâlnit-o: În pub funcționează un magazin, de unde poți cumăra To GO brischet, costițe, cârnăciori, jerky din vită, porc și pui, bere la sticlă și PET. Totul e porționat, gata de luat acasă și consum.
🏆 Ce zici, sunt suficiente motive pentru o bere Litra la Taproom? Dacă răspunsul e negativ, a mai apărut unul în timp ce scriam postarea: Litra a luat recent Aur pentru Rara Neagră Bock și Argint pentru Hefeweissbier la Kubo Award în Bolzano, unul dintre cele mai respectate concursuri de bere din Europa.
Să aveți poftă! 😀
📍 Taproom, Alba Iulia, 91
🕐 10:00–22:00
📞 060719777
#PUB
Dacă locuiești în sectorul Buiucani din Capitală, trebuie să știi asta - Litra a deschis a doua locație __Taproom__, pe Alba Iulia 91. Nu e un spațiu mare, dar e cozy, cu o atmosferă de pub autentic, unde berea vine pe cel mai scurt drum posibil de la producție până la paharul tău - direct de la fabrică, lucru mare în ziua de astăzi