Primăvara care dogorește din plin a fost încă un motiv pentru ca să merg și să testez noul local, dar mai ales pentru a savura o bere proaspătă. Adevărul e că "motive" - pot fi mai multe - cheeseburgerul e printre cele mai bune pe care le-am încercat în Chișinău, iar meniul oferă și alte oportunități de experimentat.

🍖 Următoarele în wishlistul meu: Brischet, costițe afumate și cârnăciorii

🥩 Vrei să savurezi o bere și cârnăciori gata pregătiți acasă? Nicio problemă: O chestie curioasă despre conceptul localului, pe care ca nu prea am întâlnit-o: În pub funcționează un magazin, de unde poți cumăra To GO brischet, costițe, cârnăciori, jerky din vită, porc și pui, bere la sticlă și PET. Totul e porționat, gata de luat acasă și consum.

🏆 Ce zici, sunt suficiente motive pentru o bere Litra la Taproom? Dacă răspunsul e negativ, a mai apărut unul în timp ce scriam postarea: Litra a luat recent Aur pentru Rara Neagră Bock și Argint pentru Hefeweissbier la Kubo Award în Bolzano, unul dintre cele mai respectate concursuri de bere din Europa.

Să aveți poftă! 😀

📍 Taproom, Alba Iulia, 91
🕐 10:00–22:00
📞 060719777

#PUB