Ministerul Culturii din Moldova a deschis oficial pavilionul național la cea de-a 61-a Bienală de la Veneția. Țara este reprezentată prin proiectul artistului Pavel Brăila intitulat "În a mia și a doua noapte"
Expoziția este amplasată în spațiul Santa-Veneranda și va fi deschisă publicului în perioada 7 mai - 22 noiembrie 2026.