Din aceeași ediție
Nemulțumiri la Parlamentul. PAS a votat în prima lectură proiectul Codului cu privire la organizarea și funcționarea Legislativului. În timp ce PAS susține că noul regulament vine să facă ordine în forul legislativ și să elimine fenomenul traseismului politic, opoziția critică inițiativa și o vede ca pe o tentativă de marginalizare a acesteia
Ceban: PAS a închis gura deputaților din partidele din opoziție și și-au votat un regulament după bunul plac, care nu va permite deputaților să vorbească.
Verșinin de la Democrația Acasă i-a numit pe deputații de la PAS "idioți utili". Drept urmare, Grosu i-a închis microfonul. În rezultat, opoziția a părăsit sala.