PNL și Bolojan anunță că trec în opoziție după moțiunea de cenzură. Ilie Bolojan: „Suntem un partid cu demnitate”. Cer PSD să-și asume criza politică creată și “să nu mai fugă de responsabilitate, așa cum a făcut în ultimele luni”.