Sandu: Balan a avut o funcție de răspundere în SIS în perioada lui Plahotniuc. El nu mai este în serviciu de foarte mult timp. Când am preluat puterea - el a fost eliberat. Evident, el deține informații, dar în această perioadă a putut oferi informații altor state. Nu cred că există riscuri la moment. Pentru noi e un rezultat foarte bun pentru că am reușit să salvăm de la închisoare 2 cetățeni loiali Republicii Moldova.