🚔 Inspectoratul General al Poliției avertizează că pe 9 aprilie cetățenii au primit SMS-uri și apeluri false de la persoane care se dau drept polițiști, anunțându-i că au comis încălcări rutiere. IGP precizează că poliția nu transmite astfel de informații prin mesaje sau apeluri telefonice