Ministra de Interne Daniela Misail-Nichitin respinge informațiile despre demisiile în masă de la INI, confirmând că echipa care a documentat cazurile de destabilizare din 2022-2025 rămâne intactă. Declarațiile vin după reținerea unui procuror și trei polițiști în dosarul mitei: __Niciun ofițer nu a plecat de la INI, după scandalul cu mita de 400 mii $. Au fost nemulțumiri, dar s-a lucrat. Echipă este una intactă__