Premierul, nemulțumit de iluminatul stradal din Chișinău: „De parcă e Crăciun, în contextul deficitului de energie.”
Reacția lui Ceban: Din prima zi a fost deconectat iluminatul decorativ. Ei doar creează probleme și distribuie minciuni. În rest e vorba de securitatea oamenilor pe străzi. Oamenii circulă pe străzi, unii chiar și târziu. Noi vom lua măsuri doar în situații extreme.