Poliția Națională s-a autosesizat după apariția unei înregistrări video în care un tânăr de 20 de ani din Ungheni manifesta un comportament agresiv în trafic pe bulevardul Dacia din capitală. Conducătorul unui BMW ignora prevederile Regulamentului circulației rutiere
Polițiștii de patrulare l-au identificat și sancționat contravențional pentru comportament agresiv în trafic, crearea unei situații de accident și conducerea fără permis. Autoritățile reamintesc că abaterile de la regulile de circulație pot avea consecințe grave.