Ceremonia a avut loc la Mănăstirea Cernica, unde odihnesc personalități importante ale Sfatului Țării. Prim-ministrul a mulțumit starețului mănăstirii și ambasadorului Republicii Moldova pentru dedicarea în cinstirea memoriei înaintașilor.