Autoritățile mențin ambiția ca noua lege a salarizării să fie propusă la 1 septembrie, cu sprijinul Agenției de Cooperare Internațională a Germaniei. Premierul Munteanu a precizat că legea ar putea fi gata în iunie, iar noile salarii să intre în vigoare din toamnă.