Din aceeași ediție
Linia electrică Isaccea-Vulcănești, în continuare deconectată. Guvernul propune stare de urgență pentru 60 de zile
Ministrul Energiei face apel la cetățeni: „Vă îndemn să consumăm rațional energia electrică, în special în orele de vârf”.
❗️ Situația pare serioasă: Premierul anunță ședință de urgență la Guvern la ora 13:00, unde se va propune instituirea stării de urgență în sectorul energetic pentru 60 de zile:
Aceasta nu este o măsură de panică, ci de responsabilitate.