Ex-șeful Spitalului Hîncești, care a demisionat după cazul Ludmilei Vartic, este bănuit că și-a agresat nora, soția fiului său judecător. Deputații "Democrația Acasă" spun ca în privința victimei ar exista și ordonanță de protecție, după ce femeia a depus plângere la Poliție