O tânără lesbiană acuză că a fost hărțuită de polițiști în stradă, „fiindu-i luat telefonul din mână și cerându-i 3000 de lei dacă nu vor probleme”. Reacția IGP
IGP respinge acuzațiile că doi polițiști ar fi verificat o tânără doar pentru că e lesbiană: „Avea comportament suspect, se uita frecvent în telefon și părea să caute ceva pe jos”.