Nu este necesar să trecem la alt nivel de urgență. Avem suficiente resurse și posibilități ca să menținem situația sub control. Date oficiale arată că prețurile petroliere la noi sunt cel mai joase din regiune, și chiar există informații că vin șoferii să se alimenteze din țările vecine.