O tânără ucraineană, mutată recent în Moldova, postare cu peste 10 mii de aprecieri pe rețelele de socializare:
Am stat și în Polonia, Germania, Spania. A trebuit să înconjurăm jumătate de lume ca să ne dăm seama ce bine e la Chișinău. Așa nivel ca în Chișinău nu găsiți în Costa Brava din Spania. Fără glume, ne simțim ca acasă, e confortabil, plăcut. Ați putea crede că e o euforie. Dar eu aici nu am găsit nimic nou, doar mă simt ca acasă, mulțumesc țării și oamenilor de aici. E prima dată când vom decora apartamentul unde stăm.