Munteanu, ieri la ședința Guvernului, indignat că că jurnaliștii țin la discuții miniștrii înainte de ședința Guvernului, adresându-le întrebări. „Avem foarte multe lucruri de făcut”. Așadar, Munteanu a rugat presa să nu îi mai rețină, înainte de ședința Guvernului