Ceea ce vom construi într-un final va fi o stradă pietonală, cu benzi pentru bicicliști. Chiar dacă multă lume opina că ar fi trebuit ca pe acolo să treacă măcar transportul public, acest lucru nu a fost permis de Ministerul Culturii.