Din aceeași ediție
Continuă ping-pong-ul de acuzații Costiuc - Cernăuțeanu. Primul spune că polițistul minte și că tânăra a consumat droguri, în timp ce Cernăuțeanu îi recomandă lui Costiuc „să se apropie de un medic pentru a se informa”: precizări în cazul fetiței care s-a intoxicat
"Eu îi recomand acestui cetățean să se apropie de un medic, să se informeze cel puțin. Acest copil, cu părere de rău, s-a intoxicat cu medicament. Preliminar cunoaștem rezultatele expertizei medico-legale, deci s-a dispus expertiză medico-legală pe probele biologice a acelei copilițe". Șeful Inspectoratului a insistat că, potrivit expertizei medico-legale, copilul a consumat pastile, care „cumva arată anumite elemente chimice, dar asta nu înseamnă droguri”. „Deci, pastila generează anumite elemente chimice și acest lucru sper să îl explice și medicina legală”, a declarat șeful Inspectoratului.