Doar 40% dintre directori și profesori consideră că resursele materiale sunt suficiente.

Fizica, chimia și istoria - puncte cu insatisfacție mai mare.

În școlile unde este utilizat transportul școlar, nivelul de satisfacție este moderat. În medie, fiecare al doilea respondent se declară mulțumit sau foarte mulțumit de condițiile transportului.

La studiu au participat aproape 2.200 de elevi din clasele a V–XII-a, 1.600 de părinți, circa 2.500 de cadre didactice și 95 de manageri școlari.