„Chiar și în orașul meu preferat [Moscova], în ciuda eforturilor titanice ale administrației orașului, mergi pe stradă și vezi că restaurantele se închid, magazinele se închid. De ce? Pentru că oamenii au probleme cu banii.

Și care este scopul [Băncii Centrale]? Cel mai important este să nu folosim cuvinte deștepte precum stagflație, sau dacă totul e groaznic și nu putem lupta cu acești indicatori stupizi, hai să folosim cuvântul ‘tehnic’.Nu trăim o recesiune, ci o recesiune tehnică. Și ce o face tehnică? Dinamica negativă a creșterii?”, s-a indignat el.