Sondaj. Cetățenii din Germania, Franța, UK și Canada, aliați-cheie ai SUA, și-au pierdut încrederea în americani, atât ca factor de descurajare militară, cât și ca forță democratică, pe fondul tensiunilor generate de Administrația Trump. Majoritatea consideră că relațiile ar putea fi remediate după încheierea mandatului președintelui Trump