SUA. Administrația Trump a decis să retragă majoritatea agenților ICE din Minnesota. Deși reprezentantul pentru securitatea frontierelor descrie mișcarea drept o victorie a autorităților federale, aceasta vine pe fondul furiei publice, care s-a accentuat în urma uciderii a doi protestatari