În hora celor care își postează facturile cu tarifele uriașe la gaz au intrat și falșii unioniști, pentru a specula momentul. Unul din ei se plânge pe factura mare, după ce a consumat gaz cât pentru încălzirea a cel puțin 2 apartamente - 443 m3 pentru luna ianuarie
Individul crede că de vină pentru factura mare pe care a primit-o la gaz sunt "schemele galbene".