Facturile la gaz golesc buzunarele moldovenilor. Sume usturătoare, postate de internauți pe Internet
ANRE spune că frigul este de vină. Sursa explică că facturile mari la energie din ianuarie se datorează datoriilor anterioare, consumului crescut din cauza frigului și specificului locuințelor, nu doar prețurilor reglementate.