Primarul Ion Ceban a anunțat că se va interveni masiv pe aceste porțiuni imediat ce vremea va permite, dând vina pe temperaturile și aversele care au durat încontinuu.
Ceban: „Îi rog să fie un pic mai atenți, mai ales că se face referință că pe drumuri noi au apărut gropi. Noi știm fiecare locație și rog să nu existe în această privință manipulare. Vom interveni, vom face față în momentul în care timpul ne va permite".
Dezastru pe străzile din Capitală din cauza gropilor. Șoferii din Chișinău se plâng pe rețelele de socializare de numărul mare de gropi apărute pe drumurile locale din cauza condițiilor meteo extreme din ultimele săptămâni