Primarul Capitalei, Ion Ceban, a prezentat cum a avut loc deszăpezirea și lupta cu poleiul azi noapte, utilizând tehnica mecanizată: Echipele serviciilor municipale din Capitală au lucrat neîntrerupt pentru combaterea ghețușului și asigurarea siguranței cetățenilor