Poliția avertizează șoferii despre prezența unor gropi periculoase pe traseul M-1 (Chișinău - Leușeni), în perimetrul localităților Condrița și Căpriana. Aceste defecțiuni ale drumului au cauzat deja avarierea mai multor vehicule
În prezent, 5 mijloace de transport staționează pe acostament după ce anvelopele acestora au fost deteriorate din cauza gropilor. Autoritățile recomandă conducătorilor auto să reducă semnificativ viteza în zonă și să circule cu maximă prudență pentru a evita incidentele similare.