În municipiul Chișinău, reconectarea consumatorilor s-a realizat etapizat prin restabilirea fiderilor de 10 kV. Sistemul Electroenergetic Național operează în parametri normali, consumul se încadrează în limitele prognozate și nu este necesară procurarea energiei de avarie.